Blog

Baterie umywalkowe - jak dokonać właściwego wyboru?

0
Baterie umywalkowe - jak dokonać właściwego wyboru?

Umywalka stanowi jeden z podstawowych elementów wyposażenia łazienki. W związku z tym dobór odpowiedniej baterii ma niebagatelne znaczenie. Przy podejmowaniu decyzji należy wziąć pod uwagę przede wszystkim zakres możliwości wybranego modelu, a także względy estetyczne. O ile walory wizualne są subiektywną kwestią i zależą od preferencji użytkownika, o tyle w przypadku dostępnych funkcjonalności można wskazać szereg czynników, na które trzeba zwrócić uwagę.

Dla miłośników nowoczesnej stylistyki

Baterie łazienkowe umywalkowe mogą zostać przytwierdzone na kilka sposobów. Najprostszym rozwiązaniem są baterie stojące, które wracają do łask ze względu na wzrost popularności modernistycznej estetyki. Zwolennicy nowoczesnej estetyki często decydują się na zamontowanie dużej ceramicznej misy na wodę. Wówczas wysoka bateria stojąca sprawdzi się doskonale ze względu na duże pole manewru dla użytkownika. Można również zdecydować się na wariant dwuuchwytowy, który nada wnętrzu bardziej klasycznego charakteru. Warto zaznaczyć, że we wszystkich wskazanych wariantach montaż nie jest zbyt skomplikowany.

Dla zwolenników standardowych rozwiązań

W polskich domach można spotkać się też z jednouchwytowymi bateriami natynkowymi. Trudno się dziwić. Pojedyncze pokrętło znacznie ułatwia ustawienie właściwej temperatury i ciśnienia wody. Z kolei przytwierdzenie konstrukcji do ściany nieco ogranicza ilość wykorzystywanego miejsca. Przed zakupem należy brać uwagę wyłącznie modele z termostatem. Mechanizm pozwala ograniczyć ilość zużywanej wody, a także umożliwia precyzyjne regulowanie temperatury, nawet przy wahaniach ciśnienia. Baterie łazienkowe umywalkowe pozbawione tej możliwości są już nieco przestarzałe.

Dla osób, które wolą ukryć część baterii

Tuż po zakupie baterie łazienkowe umywalkowe olśniewają swoim blaskiem. Potrzebna jest jednak regularna pielęgnacja, aby utrzymać wyposażenie w takim stanie. Czasem zdarza się, że nawet przy sporym zaangażowaniu trudno jest usunąć osad w trudno dostępnych zakamarkach. W takiej sytuacji może lepiej ukryć chociaż część baterii za ścianą, aby nie szpeciła łazienki? Wówczas warto sięgnąć po wersję podtynkową. Na wierzchu znajduje się jedynie kran oraz uchwyt do regulowania temperatury i ciśnienia wody.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium