Blog

Dlaczego bateria jednouchwytowa jest najlepszym rozwiązaniem do Twojej łazienki?

0
Dlaczego bateria jednouchwytowa jest najlepszym rozwiązaniem do Twojej łazienki?

Na rynku armatury łazienkowej można znaleźć całą masę rozmaitych produktów. Jedną z kluczowych kwestii przy aranżacji pomieszczenia jest dobór odpowiedniej baterii do umywalki, a także wanny bądź kabiny prysznicowej. Poszczególne modele różnią się pod wieloma względami, a jednym z kryteriów jest liczba uchwytów. W sklepie można znaleźć warianty jednouchwytowe, dwuuchwytowe oraz bezuchwytowe, które są sterowane przez fotokomórkę oraz moduł elektroniczny. Statystyki wykazują, że klienci najczęściej stawiają na baterie jednouchwytowe. Co ich motywuje do takiej decyzji?

Uniwersalna estetyka

Bateria dwuuchwytowe mają rozległe grono zwolenników, którzy cenią sobie klasyczną i nietuzinkową estetykę. Takie rozwiązanie doskonale wkomponuje się w łazienki utrzymane w stylu retro. Trzeba jednak przyznać, że wariant dwuuchwytowy nie będzie pasować do każdej aranżacji. W związku z tym baterie jednouchwytowe są znacznie bardziej uniwersalne.

Komfort użytkowania

Baterie jednouchwytowe zajmują mniej miejsca i z powodzeniem mogą być zamontowane na ścianie albo częściowo ukryte pod tynkiem. Wówczas można zagospodarować zaoszczędzone miejsce na ustawienie różnych przyborów toaletowych. Ponadto są one prostsze w obsłudze niż warianty dwuuchwytowe. Zamiast ustawiać idealną temperaturę i ciśnienie wody przy pomocy dwóch pokręteł, wystarczy operować jednym poręcznym uchwytem.

Ekonomiczne rozwiązanie

Porównując baterie jednouchwytowe i dwuuchwytowe nie sposób nie wspomnieć o kwestiach ekonomicznych. Okazuje się, że pierwszy z wymienionych wariantów umożliwia zaoszczędzenie nawet do 30% wody. Taki efekt jest możliwy dzięki działaniu wykorzystanego mechanizmu. W końcu nie musisz odkręcać dwóch pokręteł i w ten sposób regulować temperatury i ciśnienia wody. Wszystko ustawiasz przy pomocy jednego uchwytu. Dodatkowo wiele baterii jednouchwytowych zostało wyposażonych w termostat, który jeszcze bardziej wspomaga oszczędzanie.

Udostępnij

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium