Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci

Jak wybrać kran umywalkowy? Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć!

Jak wybrać kran umywalkowy? Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć!

Przy zakupie kranu umywalkowego najczęściej zwraca się uwagę na rodzaj mocowania. Klienci mają do wyboru warianty stojące, natynkowe oraz podtynkowe. Decyzja jest uzależniona od modelu umywalki, dostępnej przestrzeni oraz aranżacji całego pomieszczenia. Drugim niezwykle ważnym czynnikiem jest liczba uchwytów. Na rynku można znaleźć baterie dwuuchwytowe, jednouchwytowe oraz całkowicie pozbawione uchwytu. Trzecia opcja może być wyposażona w fotokomórkę aktywującą się po wykryciu ruchu. Masz już obie kwestie za sobą? Świetnie, w takim razie warto zwrócić uwagę na wątki, które bywają pomijane przez klientów.

Niech Twoja bateria czaruje wdziękiem

Względy estetyczne są indywidualną kwestią odnoszącą się do gustu użytkownika. Wiele osób dokonuje zakupu po podzieleniu produktów na ładne i nieładne. Trudno się dziwić. Rzesza konsumentów kupuje “oczami” i nie ma w tym nic złego. Warto jednak odrobinę zracjonalizować tę decyzję. Dzięki temu można będzie utrzymać piękny wygląd kranu umywalkowego na jeszcze dłużej. Najtańsze produkty często zawdzięczają swoją przystępną cenę niskiej jakości wykonania. Cała konstrukcja bywa pokryta cienką warstwą chromu, która błyskawicznie ulega wytarciu i pozwala na rysowanie się rdzenia baterii. Nie dość, że takie uszkodzenia nie wyglądają zbyt estetycznie to jeszcze usunięcie ich na stałe może graniczyć z cudem. Warto pomyśleć o tym wcześniej, być może zapłacić nieco więcej, ale przynajmniej kupić model, który zachowa swoje walory na dłuższy czas.

Klasyczny i nowoczesny mechanizm sterujący

Obsługa kranu umywalkowego nie jest zbyt skomplikowana. Niezależnie od tego, czy bateria zawiera jeden, czy dwa uchwyty, możesz szybko rozszyfrować co należy zrobić, aby uzyskać strumień o odpowiednim ciśnieniu i temperaturze. Tak działają rozwiązania mechaniczne, które sprowadzają się do ustawienia uchwytu bądź pokrętła w odpowiednim miejscu. Branża armatury łazienkowej nie stoi jednak w miejscu. Coraz popularniejsze stają się moduły elektroniczne umożliwiające obsługę mechanizmu przy pomocy cyfrowego panelu sterowania.

Dodatki ułatwiające życie

Przy zakupie kranu umywalkowego należy zwrócić uwagę przede wszystkim czy producent zaimplementował termostat. W obecnych czasach trudno już obejść się bez tego udogodnienia, które wspomaga utrzymania pożądanej temperatury strumienia, nawet w przypadku wahań ciśnienia, a ponadto ogranicza zużycie wody.

Kolejnym elementem jest filtr, który umożliwia natychmiastowe oczyszczenie wody ze szkodliwych zanieczyszczeń.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium