Blog

Jakich elementów wyposażenia nie może zabraknąć w twojej łazience?

0
Jakich elementów wyposażenia nie może zabraknąć w twojej łazience?

Aranżacja łazienki stanowi nie lada wyzwanie. Podczas odświeżania ścian i podłóg należy pamiętać o wykorzystaniu tworzywa, które wytrzyma długotrwałą ekspozycję na podwyższoną wilgoć. Następnie przychodzi czas na gwóźdź programu, czyli zakup wysokiej jakości armatury. W tym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na elementy wyposażenia łazienek do ubikacji, bidetów, umywalek, wanien oraz kabin prysznicowych.

Baterie dla wymagających

Baterie są kluczowym elementem wyposażenia łazienek. Podstawowym wariantem są baterie termostatyczne, które posiadają możliwość dokładnej regulacji temperatury wody. Dodatkowo można też zastosować funkcję odpowiadającą za ciągłe utrzymywanie ciepła na równym poziomie. Takie rozwiązanie posiadają również baterie wannowo prysznicowe. Nieco innym rodzajem wyposażenia są baterie bidetowe, które nie są tak powszechne ze względu na ograniczoną popularność bidetów w polskich domach. W tym przypadku warto postawić na opcje chromowane i jednouchwytowe.

Kabina prysznicowa w wydaniu klasycznym i nowoczesnym

Ile ludzi, tyle gustów. Każda osoba charakteryzuje się innym podejściem do kąpieli pod prysznicem. Wielu użytkowników preferuje korzystanie z standardowych rozwiązań, czyli słuchawki prysznicowej. W ten sposób można swobodnie kierować strumień wody w dowolne miejsce. Dodatkowo nowoczesne rozwiązania posiadają szereg przydatnych funkcjonalności takich jak napowietrzanie, masaż, prowadzenie strumienia normalnego, a także łączenie wspomnianych możliwości w dowolnej konfiguracji.

Alternatywą dla klasycznych słuchawek prysznicowych jest deszczownica kwadratowa, która uchodzi za nowocześniejsze rozwiązanie. Zazwyczaj bywa montowana na suficie, w przeciwieństwie do wersji okrągłych, które w większości przypadków zostają przytwierdzone do ściany. Zwolennicy deszczownic cenią sobie fakt, że mają wolne ręce i mogą swobodnie stać pod ciągłym strumieniem wody. Nowoczesne warianty umożliwiają zmianę nasilenia opadających kropli. Można ustawić delikatny program, a także bardziej intensywny. Do instalacji wystarczy niewielka przestrzeń, więc można pokusić się o takie rozwiązanie nawet w małych brodzikach.

Estetyka i funkcjonalność

Jakość armatury wcale nie musi być kluczowym czynnikiem decydującym o wizualnych walorach łazienki. Czasem znacznie ważniejsze okazuje się utrzymywanie porządku. W związku z tym nie można pozwolić sobie na to, by mokre ręczniki zostały pozostawiane w dowolnym miejscu po użyciu. Warto zaopatrzyć się w wieszaki na ręczniki, które wyglądają znacznie estetyczniej. Przy wyborze należy mieć na uwadze jakość użytych materiałów, aby uchwyt nie ulegał zniszczeniu pod wpływem podwyższonej wilgotności.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium