Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci

Kabina prysznicowa – opcja dla aktywnych

Kabina prysznicowa – opcja dla aktywnych

Wybór pomiędzy prysznicem a wanną ma niebagatelne znaczenie przy aranżacji łazienki. W przypadku nieco mniejszych pomieszczeń warto zdecydować się na kabinę prysznicową, która pozwala na zaoszczędzenia miejsca, które można wykorzystać na umieszczenie innych elementów armatury łazienkowej. Dodatkowo ten wariant stanowi odpowiedź na potrzeby osób żyjących w ciągłym biegu. Dzięki prysznicowi możesz błyskawiczne odświeżyć się i ruszać do działania. W ten sposób zyskujesz więcej czasu na realizowanie swoich planów.

Jeżeli już porzucisz myśli o wannie i zdecydujesz się na zainstalowanie kabiny prysznicowej, musisz jeszcze wybrać odpowiedni model. Jakie kryteria wziąć pod uwagę i o czym nie można zapomnieć? Odpowiedzi znajdziesz w dalszej części artykułu.

Klasycznie czy nowocześnie?

Osoby decydujące się na kabiny prysznicowe najczęściej wybierają baterie jednouchwytowe z termostatem. Takie rozwiązanie pozwala na precyzyjne ustawienie temperatury oraz ciśnienia strumienia, a także ograniczenie zużycia dzięki funkcjonalnemu mechanizmowi odpowiadającemu za mieszanie wody. W tej sytuacji pojawia się jeszcze jedno pytanie: wybrać deszczownicę czy słuchawkę?

Zwolennicy klasycznych rozwiązań postawią na drugą opcję. Dzięki temu mogą precyzyjnie sterować strumieniem wody. Ponadto nie muszą moczyć głowy, jeśli nie mają ochoty na mycie włosów danego dnia. Z drugiej strony można wyróżnić osoby opowiadające się za deszczownicami, czyli płytami zamontowanymi nad głową, z których równomiernie spływa woda. Sporym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że użytkownik ma obie wolne ręce. Wiele osób bardzo ceni sobie ten komfort i twierdzi, że można znacznie szybciej się umyć dzięki opisywanemu udogodnieniu.

W jaki sposób zamontować deszczownicę?

W sklepie z armaturą łazienkową można znaleźć kilka rodzajów deszczownic kwadratowych. Różnią się one między innymi ze względu na sposób mocowania. W efekcie można wyróżnić warianty prysznicowe, które zastępują słuchawki i są zespolone z pozostałą częścią baterii. Alternatywę stanowią warianty podtynkowe, które jedynie minimalnie wystają ze ściany, a niemal całość jest ukryta. Całość prezentuje się bardzo elegancko. Innym rozwiązaniem są deszczownice sufitowe, które zostają osadzone na dodatkowym uchwycie tuż pod sufitem.

Jak wybrać deszczownicę?

Deszczownice można podzielić też w oparciu o kształt. Jeden wariant cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród klientów. Deszczownica kwadratowa bywa wybierana najczęściej ze względu na symetryczny, estetyczny kształt oraz rozległy panel rozprowadzający wodę.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium