FERNOX Środek czyszczący do instalacji F3 Express 400ml 62446

FERNOX Środek czyszczący do instalacji F3 Express 400ml 62446
Dostępność: Średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 145,00 zł 145.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Dostępność: Średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: FERNOX
Kod produktu: 62446

Opis

 FERNOX Środek czyszczący do instalacji F3 Express 400ml 62446

 

Cleaner F3 Express o pojemności 400 ml i kodzie produktu 62446 to uniwersalny, niepieniący się środek czyszczący o neutralnym pH, który skutecznie usuwa szlam, kamień i osady z istniejących instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki temu przywraca sprawność ogrzewania i eliminuje hałasy z kotła. Środek ten jest idealny również do usuwania pozostałości topników i innych zanieczyszczeń po montażu nowych instalacji, zgodnie z lokalnymi przepisami i najlepszymi praktykami.

Zastosowanie Fernox Cleaner F3 Express wraz z Fernox Protector F1 pozwala na oszczędność gazu do 15% przy każdorazowym włączeniu ogrzewania. Zestaw wykorzystuje technologię Barrier Pressure Pack i propelent w postaci sprężonego powietrza do wypychania produktu, dzięki czemu cały zestaw jest niepalny. Propelent (sprężone powietrze) nie mieszka się z aktywnym czynnikiem, co zapobiega przedostawaniu się powietrza do instalacji i przyspieszeniu ryzyka korozji w przyszłości.

Cleaner F3 Express jest łatwy w użyciu i wygodny, gdyż nie wymaga opróżniania instalacji. Środek nadaje się do wszystkich metali i materiałów, w tym do aluminium. Jeden pojemnik wystarcza na uzdatnienie do 130 litrów wody grzewczej (odpowiadających 16 grzejnikom) lub 250m2 ogrzewania podłogowego. Preparat można podawać przez grzejnik, drabinkę dla ręczników, pętlę do napełniania lub TF1 System Filter. Ponadto, pojemnik jest w 100% nadający się do recyklingu, co czyni go przyjaznym dla środowiska.

Aplikacja, dopasowanie i dozowanie

Cleaner F3 Express umożliwia ochronę dużych instalacji o pojemności do 130 litrów i do 16 pojedynczych grzejników. Preparat może być podany bezpośrednio przez odpowietrznik grzejnika, przez wąż do napełniania instalacji lub przez TF1 Filter, przy użyciu odpowiedniego adaptera dostarczanego w komplecie z produktem. Podanie Cleaner F3 Express do instalacji zajmuje mniej niż 30 sekund, bez konieczności opróżniania układu, co pozwala zaoszczędzić czas pracy na instalacji. W przypadku podawania przez TF1 Filter, zaleca się opróżnienie filtra z wszelkich zgromadzonych w nim zanieczyszczeń przed zastosowaniem preparatu. W przypadku większych instalacji lub w przypadku dużej ilości szlamu, może być konieczne zastosowanie dodatkowej lub powtórnej dawki Cleaner F3 Express.

Fernox Cleaner F3 Express jest przeznaczony do stosowania w połączeniu z urządzeniem do płukania strumieniowego, jednak przed użyciem należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi dostarczoną przez producenta urządzenia. Użycie Cleaner F3 Express w połączeniu z urządzeniem do płukania strumieniowego pozwala na czyszczenie instalacji w ciągu jednej godziny. Należy przepłukać instalację zwykłą wodą za pomocą dynamicznego przepłukiwania, aż woda będzie czysta. W celu dokładnego sprawdzenia czystości wody, można użyć miernika TDS. Po przepłukaniu, należy napełnić instalację, dodając odpowiedni Fernox Protector, aby zapewnić długotrwałą ochronę przed korozją i kamieniem. W przypadku podgrzewaczy pośrednich z pojedynczym zasilaniem w wodę, takich jak "Primatic" lub podobnych, należy stosować środki chemiczne przeznaczone do stosowania z wodą pitną. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy całkowicie opróżnić cały układ, w tym grzejniki zasilane od góry, jeśli są zamontowane. Aby to zrobić, zaleca się stosowanie tymczasowych zaworów pełnoprzelotowych z złączkami do węży. Poprawione: Elektrozawory i zawory termostatyczne muszą być ustawione tak, aby żadna część układu nie była odcięta podczas czyszczenia lub płukania. Zrzucaną wodę należy odprowadzać do kanalizacji ściekowej, a nie do kanalizacji deszczowej. W przypadku układów otwartych, Fernox Cleaner F3 Express należy dodać przez zbiornik wyrównawczy. W przypadku układów zamkniętych należy dodać go przez grzejnik za pomocą Fernox Injector. W przypadku czyszczenia istniejących instalacji, szlam i zanieczyszczenia powinny być rozpraszane przynajmniej przez godzinę w normalnych warunkach temperaturowych. Jednak, aby usunąć stwardniałe tlenki żelaza i kamień kotłowy, czas czyszczenia można wydłużyć nawet do tygodnia w normalnym cyklu ogrzewania. Jeśli po godzinie na grzejniku nadal występuje zimne miejsce, należy zwiększyć przepływ przez ten grzejnik, zamykając zawory na pozostałych grzejnikach. W niektórych przypadkach może być konieczna dodatkowa lub powtórna dawka Cleaner F3 Express. Należy opróżnić i dokładnie przepłukać instalację, aby usunąć środek czyszczący i zanieczyszczenia. Prawdopodobnie będzie wymagana co najmniej trzykrotna całkowita wymiana wody. To kluczowy etap procesu czyszczenia i musi zostać wykonany prawidłowo. Należy skorzystać z miernika, takiego jak miernik Fernox TDS, aby zbadać skuteczność płukania i upewnić się, że całość rozpuszczonych substancji stałych została usunięta w zadowalającym stopniu. Instalację można uznać za gruntownie przepłukaną, gdy odczyt dla wody w instalacji nie różni się o więcej niż 10% od wartości odczytu dla wody z sieci wodociągowej. Różnice powyżej 10% oznaczają, że w instalacji pozostały znaczące pozostałości po czyszczeniu i wymagane jest dalsze płukanie. Jeśli nie zostaną usunięte, pozostałości po czyszczeniu będą prowadzić do korozji, co zniweczy efekty procesu czyszczenia.

Opakowanie, obsługa i bezpieczeństwo:

Fernox Cleaner F3 Express jest sprzedawany w pojemnikach ciśnieniowych o pojemności 400 ml z zestawem uniwersalnych aplikatorów. Cleaner F3 Express został sklasyfikowany jako nieszkodliwy, ale jak w przypadku wszystkich chemikaliów, należy go przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. W przypadku kontaktu z skórą lub oczami należy niezwłocznie przemyć dużą ilością wody i użyć odpowiednich rękawic.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium