HONEYWELL (ADEMCO) Zawór, zabezpieczenie termiczne odpływowe 3/4" TS131-3/4A

HONEYWELL (ADEMCO) Zawór, zabezpieczenie termiczne odpływowe 3/4" TS131-3/4A
Dostępność: brak towaru
Cena: 328,00 zł 328.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Dostępność: brak towaru
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: HONEYWELL (ADEMCO)
Kod produktu: TS131-3/4A

Opis

HONEYWELL (ADEMCO) Zawór, zabezpieczenie termiczne odpływowe 3/4" TS131-3/4A

Termiczne zabezpieczenie odpływowe TS 131 jest zaworem bezpośredniego działania, który jest uruchamiany przez temperaturę czynnika na wylocie ze źródła ciepła. Kiedy temperatura czynnika osiągnie 95°C, zawór zostaje otwarty, co powoduje odpływ wody z ogrzewacza i usunięcie nadmiaru wody z systemu. W ten sposób zawór zapobiega przed znacznym wzrostem temperatury, który mógłby spowodować uszkodzenie instalacji lub wybuch. Zawór TS 131 jest dedykowany do zastosowania w instalacjach grzewczych i działa automatycznie w przypadku awarii urządzeń grzewczych. Zawór ten zapewnia bezpieczne opróżnienie systemu z gorącej wody i zastąpienie jej zimną wodą z sieci, co pozwala na utrzymanie bezpieczeństwa instalacji i ochronę przed uszkodzeniami. Zawór zabezpieczenia odpływowego TS 131 działa w oparciu o bezpośrednie działanie sprężyny oraz czujnika temperatury, który uruchamia zawór w momencie, gdy temperatura czynnika osiągnie określoną wartość. Dzięki temu zawór odpływowy zapewnia nieprzerwaną ochronę instalacji grzewczych przed skutkami awarii, a także minimalizuje ryzyko wystąpienia szkód w mieniu i zagrożeń dla zdrowia ludzi.

Właściwości:

• Konstrukcja testowana wg PN-EN14597
• Tuleja zanurzeniowa z podwójnym czujnikiem
• Rurka kapilarna chroniona stalową osłoną
• Tuleja zanurzeniowa z gwintem zewnętrznym
• Konstrukcja odciążona ciśnieniowo

Działanie:

Termiczne zabezpieczenie odpływowe do instalacji grzewczych zgodnie z normą PN-EN12828 jest zaworem bezpośredniego działania, który jest uruchamiany przez temperaturę czynnika na wylocie ze źródła ciepła. Kiedy temperatura czynnika osiągnie 95°C, zawór zostaje otwarty i woda z podgrzewacza oraz systemu zostaje usunięta, a zastąpiona przez zimną wodę z sieci. W ten sposób zawór zapobiega przed znacznym wzrostem temperatury, który mógłby spowodować uszkodzenie instalacji lub wybuch.

Zawór zabezpieczenia odpływowego składa się z zaworu uruchamianego sprężyną oraz czujnika temperatury. Gdy temperatura czynnika osiągnie określoną wartość, opór sprężyny zostaje pokonany i zawór zostaje otwarty automatycznie. Dzięki temu, w przypadku awarii urządzeń grzewczych, zawór odpływowy pozwala na bezpieczne opróżnienie systemu z gorącej wody i zastąpienie jej zimną wodą z sieci.

Dane techniczne:

  • Dopuszczenia - Konstrukcja testowana wg EN14597
  • Materiały - Korpus i tuleja z mosiądzu, czujnik temperatury z miedzi, rurka kapilarna z miedzi, tłok zaworu z mosiądzu, uszczelnienie z elastomerów odpornych na wysoką temperaturę
  • Wielkość przyłącza - Rp 3/4" mm
  • Medium - woda
  • Temperatura otwarcia - 95°C
  • Kapilara w osłonie przeciwskrętnej o dł. 1300 mm
  • Konstrukcja certyfikowana
Pliki do pobrania:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium