Pompa SFA – idealne rozwiązanie dla Twojego domu
Pompa SFA – idealne rozwiązanie dla Twojego domu

Marzy Ci się dodatkowa łazienka, pralnia w piwnicy lub po prostu wyspa w kuchni, ale boisz konsekwencji związanych z generalnym remontem? Przerasta Cię wizja wymiany pionów kanalizacyjnych, kucia ścian i podłóg? To nic dziwnego! Nie jesteś jedyny, któremu towarzyszy masa wątpliwości przed rozpoczęciem remontowej rewolucji. Wiele osób dwa razy się zastanowi, zanim zainwestuje środki finansowe, czas i energię w tak dużą ingerencję budowlaną. Pamiętaj jednak, że w dzisiejszych czasach nie ma rzeczy niemożliwych, a producenci sprzętu sanitarnego prześcigają się w oferowaniu rozwiązań ułatwiających codzienne funkcjonowanie, bez konieczności wynajmowania ekipy budowlanej. Jednym z nich jest francuska firma SFA, posiadająca w swojej ofercie pompy SFA oraz pomorozdrabniacze. Dzięki nim będziesz mógł ulokować dodatkową łazienkę w pomieszczeniu bez przyłącza do pionu kanalizacyjnego, pokpić sobie z praw fizyki, decydując się na pralnię w piwnicy czy też przenieść zlew na wyspę kuchenną bez ingerencji w instalację kanalizacyjną czy sanitarną.

Pomporozdrabniacze SFA

Co w zasadzie oznacza określenie „pomporozdrabniacz”? W kilu słowach można wytłumaczyć, że jest to urządzenie posiadające pompę wraz z nożem tnącym służącym do przetłaczania i rozdrabniania ścieków z WC, takich jak odchody, papier toaletowy i odpadki organiczne, na wskazaną w dokumentacji technicznej przez producenta wysokość i odległość. W praktyce zatem pomporozdrabniacze SFA pozwalają na montaż WC w pomieszczeniach nie tylko nieposiadających bezpośredniego przyłącza do pionu kanalizacyjnego, ale także znajdujących się poniżej dostępnej instalacji – np. w piwnicy lub garażu. Zobaczmy kilka przykładów pomporozdrabniaczy z naszej oferty.

Pompa SFA Sanitop Silence Pompa rozdrabniająca ST pozwala na montaż WC w dowolnym miejscu niezależnie od umiejscowienia pionów kanalizacyjnych. Charakteryzuje się niewielką głośnością, dzięki czemu nie zakłóca normalnego funkcjonowania mieszkańcom domu. Pompa SFA rozdrabniająca do WC posiada dwa otwory wlotowe, pozwalając na podłączenie w tym samym czasie zarówno toalety, jak i na przykład umywalki lub pisuaru. Ten model stosuje się z tradycyjną miską klozetową. Warto wiedzieć, że przepompowuje ścieki na wysokość 5 m i odległość do 100 m. Jej koszt to ok. 1298 zł. Wymaga stałego zasilania 220-240 V.

Pompa rozdrabniająca SFA
SFA Sanitop Silence Pompa rozdrabniająca ST

Kolejnym wartym uwagi modelem z naszej oferty jest SFA Sanipack Pompa rozdrabniająca PA2 STD. W tym przypadku możliwy jest montaż i podłączenie do podwieszanej miski WC. Tego typu pompa SFA współpracuje ze wszystkimi stelażami podtynkowymi, dzięki czemu może być bez problemu zabudowana i niewidoczna dla oka. Możliwe jest podłączenie aż 4 odpływów – na przykład pisuaru, WC, prysznica i zlewu. Dzięki temu urządzeniu posiadanie kompleksowo urządzonej łazienki w odległości 100 m od pionu kanalizacyjnego staje się realne bez generalnego remontu. Koszt pompy SFA w tym wariancie wynosi ok. 1600 zł.

SFA Sanipack Pompa rozdrabniająca
SFA Sanipack Pompa rozdrabniająca PA2 STD

Ważne: konieczne jest, aby przewód, którym będą tłoczone ścieki był wykonany w technologii klejonej lub zgrzewanej. Nieczystości są bowiem tłoczone pod ciśnieniem i zastosowanie tradycyjnych rur na uszczelkach może generować nieprzyjemne przecieki.

Warto także wiedzieć, że firma SFA produkuje pomporozdrabniacze zarówno do użytku domowego, jak i o większej mocy do zastosowań komercyjnych.

Pompa SFA do ścieków szarych

W przemysłowej nomenklaturze obowiązuje podział na ścieki fekalne, czyli takie z WC oraz szare – czyli powstałe na skutek mycia, kąpieli lub prania. Urządzenia montowane do pompowania tych drugich nie muszą być wyposażone w nóż tnący, wystarczy, aby miały moc przetłaczania płynów do najbliższego pionu kanalizacyjnego, zbiornika ścieków lub oczyszczalni.

W naszej ofercie znajduje się wiele pomp SFA odpowiadających na te potrzeby. Wspomnieć tu wystarczy chociażby SFA Sanidouche. Pompę odprowadzającą brudną wodę D2. Znajduje ona zastosowanie przy montażu prysznica lub umywalki w dowolnym miejscu. Przeznaczona jest do przetłaczania brudnej wody. Jej niewielkie rozmiary pozwalają na montaż pod wanną lub wysokim brodzikiem (minimum 12 cm wysokości). Drugie wejście opływu umożliwia zamontowanie bidetu lub umywalki. Moc silnika tej pompy SFA wynosi 250 W, a maksymalna długość przetłaczania w poziomie to 50 m. Konieczne jest podłączenie do zasilania o mocy 220-240 V.

sanidouche
SFA Sanidouche Pompa odprowadzająca brudną wodę D2

Kolejnym modelem godnym polecenia z naszej oferty jest Sanivite Silence Pompa SFA odprowadzająca brudną wodę SV. Pozwala na odprowadzanie ścieków, także tych o wysokiej temperaturze. Można zatem podłączyć do niej zmywarkę, pralkę i inne urządzenia. Charakteryzuje się ponadto cichą pracą, o poziomie natężenia dźwięku 42 dV.

Sanivite Silence Pompa SFA
SFA Sanivite Silence Pompa odprowadzająca brudną wodę SV

Dlaczego Pompa SFA?

Firma SFA jako pierwsza na rynku, już 60 lat temu, opracowała ideę pomporozdrabniach do WC. Przez ten czas zyskała poważanie zarówno w Polsce, jak i na rynku zagranicznym. Wiemy z doświadczenia, że produkty tej firmy cechują się wysoką jakością i niezawodnością – dlatego szczerze polecamy je naszym Klientom.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl